Lilia Wasilewska, 3 latka
Ełk, warmińsko-mazurskie
By nigdy nie tracić uśmiechu

Gdy Lilka przyszła na świat, na pierwszy rzut oka wszystko wglądało w porządku. Niezmiernie cieszyliśmy się, że zostaliśmy rodzicami tak pięknej dziewczynki. Martwiliśmy się jednak jej rozwojem, prosiliśmy wielu specjalistów o pomoc. Po wielu badaniach zdiagnozowano dziecięce porażenie mózgowe, niedowład połowiczy lewostronny, obniżone napięcie w obrębie tułowia, skrót lewej nóżki, oraz obustronny niedosłuch. Nie poddaliśmy się, choć nie była to łatwa wiadomość dla naszej rodziny.

Patrząc na Lilkę widzisz tylko wesołe i zdrowe dziecko, ponieważ jej choroby nie ujrzysz na zdjęciach. Mózgowe porażenie dziecięce będzie towarzyszyć jej już do końca życia, nie da się go wyleczyć, chociaż tak bardzo byśmy chcieli. Tylko dzięki intensywnej i zróżnicowanej rehabilitacji oraz terapii i odpowiednim zaopatrzeniu medycznym córeczka ma szansę na jakąkolwiek samodzielność, w którą bardzo wierzymy i o którą walczymy.

Lili w czasie rehabilitacji nie rzadko płacze z frustracji lub zmęczenia. Niestety, ćwiczenia to zdecydowanie za mało, by uchronić Lili przed pogłębiającymi się problemami, które następują wraz z jej dorastaniem. Koszty związane z leczeniem córeczki każdego dnia rosną, sami powoli nie dajemy już rady, dlatego bardzo prosimy o pomoc!

Rodzice

Powiedz swoim znajomym!Realizacja Asearch.pl.